Shi dhe vranësira, ja çfarë pritet sot

by author

Moti të premten në Shqipëri parashikohet kryesisht me vranësira e reshje shiu. Ndërsa në viset malore mundësi për fjolla bore. Në mëngjes dhe mbrëmje pritet prezencë e mjegullës.

Advertisements

Të shtunën parashihet mot i ndryshueshëm, me vranësira e intervale me diell dhe reshje të lehta shiu. Në orët e mbrëmjes pritet prezencë e mjegullës.

Advertisements

Dita e fundit e javës e diela do të jetë pjesërisht me vranësira e riga shiu në mëngjes, nga mesdita do të kemi mot të kthjellët e me diell.

TË NGJASHME