Telenovela Dybala, çfarë po ndodh me argjentinasin? Në Torino zbarkon agjenti i tij

by author

Paulo Dybala, mes dëmtimeve pafund dhe shumë pikëpyetjeve për të ardhmen, vijon sezonin me ulje ngritje të mëdha. Allegri shpreson ta ketë sa më shpejt në dispozicion, që në sfidën e së dielën përballë Spezia, sot më shumë se kurrë prezenca e tij është jetike. Allergri kërkon një Dybala në kushtet e tij më të mira pasi në këtë periudhë përcaktohen fatet e sezonit.

Advertisements

Në të njëjtën kohë, është edhe momenti për të vendosur përfundimisht të ardhmen, do të rinovojë apo jo, kjo dilemë duhet të marr fund sa më shpejt të jetë e mundur.

Advertisements

Pas 4 muajsh, Dybala mund të largohet falas, për këtë arsye koha nuk premton dhe të dy palët, agjenti i Dybala dhe drejtuesit e Juves kanë planifikuar një tjetër raund bisedimesh.

Mbi tavolinë qëndron e gatshme oferta e Juves, kontratë 4 vjeçare dhe 7 milionë euro në sezon, plus bonuse. Kjo është oferta e fundit, maksimumi që Juve mund ti ofrojë, për këtë arsye Dybala duhet të vendos, të pranojë ofertën ose të largohet.

TË NGJASHME

Leave a Comment