Tërmeti i frikshëm godet këtë vend, ja sa ishte magnituda

by author

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter ka goditur qendrën e Meksikës këtë të enjte.

Advertisements

Sipas Institutit sizmologjik si pasojë e tërmet u tronditën ndërtesat në Meksikë.

Advertisements

Kryebashkiaku Marty Batres tha se qytetarët në të gjithë vendin u alarmuan,

ndërsa u larguan nga banesat dhe ndërtesat e zyrave në lagjet në të gjitha qytetin.

TË NGJASHME