Tragjedi në këtë vend! Shtëpia u shkrumbua nga zjarri, humbin jetën 4 fëmijët

by author

Katër fëmijë vdiqën të martën mbrëma pas një zjarri që shpërtheu në një shtëpi me dy familje në qytetin verilindor të Connecticut të Somers.

Advertisements

Fëmijët, të moshës 5, 6, 8 dhe 12 vjeç, u gjetën brenda shtëpisë ku jetonin 11 persona, thanë zyrtarët.

Advertisements

Zjarri shpërtheu rreth orës 22:30 dhe në kohën kur ekipet e zjarrit mbërritën, flakët po shfaqeshin nga dritaret në katin e parë dhe të dytë, tha shefi i zjarrfikësve të qytetit, John Roache.

Një humbje e pabesueshme, një tragjedi që qyteti nuk e ka parë. Këtu kam jetuar gjithë jetën.”

Katër persona jetonin në një apartament dhe shtatë të tjerë jetonin anën tjetër, thanë zyrtarët.

Shtëpia, e vendosur rreth 25 milje (40 kilometra) në verilindje të Hartfordit, u shkatërrua.

Hetuesit e zjarrit qëndruan në shtëpi të mërkurën në përpjekje për të përcaktuar shkakun e zjarrit.

TË NGJASHME