“Vranësira të dendura dhe…”/ Surprizat e motit për ditën e sotme

by author

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ditën e Shtunë (2 dhjetor) vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme me alternime të herëpasherëshme kthjellimesh e vranësirash.

Advertisements

Në veri dhe në jug do të jenë prezente reshje lokale shiu me intensitet të ulët ndërsa vijon të mbetet relativisht intensive era me drejtim nga kuadrati i jugut 2-9m/s, në bregdet arrin 13-20m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-4ballë. Temperaturat do të pësojnë rritje të lehte në të dyja vlerat.

Advertisements

TË NGJASHME