Vrasja e Ergys Dashit, Xhoana rrëfen momentin e vështirë

by author

E ftuar në “Glamour” me moderatoren Ester Bylyku, Xhoana Kurti mes emocionesh tregoi momentin e vështirë kur mori vesh për vdekjen e Ergys Dashit.

Advertisements

“Më mori në telefon edhe një shoku i tij që donte të fliste me të, ndërsa mua më vjen një foto dhe më thotë a është ai.

Advertisements

Më vjen fotoja e vrarë dhe mua më ra pika. Ishte përmbys dhe shpresoja që të ishte gjallë…

Kam bërtitur shumë dhe isha më një shoqe i thashë që kanë vrarë Gysin. Kur më konfirmuan vdekjen nuk mbaj mend asgjë dhe përjetova depresion”, tregoi ajo.

Kujtojmë se Dashi u vra në Ekuador në janar 2022, në një atentat teksa ndodhej në një lokal, ku mbi të u zbrazën me 20 plumba.

TË NGJASHME