A do të ketë reshje shiu? Vjen lajmi surprizues

by author

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Advertisements

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtesi mesatare deri në 7 m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 14 m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe lugina. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 4 deri 14°C
në zonat e ulëta 8 deri 23°C
në zonat bregdetare 9 deri 24°C

TË NGJASHME