Aksident tragjik në vendin fqinj, raportohet për 4 të vdekur, 3 prej tyre janë shqiptarë(Emrat)

by author

Katër persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti të rëndë.

Advertisements

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënës, në Mal të Zi, në Barane në afërsi të Plavës.

Advertisements

Siç raportojnë mediat lokale, tre nga viktimat janë shqiptarë dhe një malazez: M.Mekuli, E. Haxhaj, bashkë me bashkëshorten e tij, M. Haxhaj dhe N.Cirkoviq.

M. Mekuli, ishte e plagosur rëndë dhe ka vdekur në spital, shkruan Radio Televizioni i Malit të Zi.

Raportohet se në aksident ishin të përfshira dy automjete, të cilat janë përplasur kokë më kokë.

TË NGJASHME