E reja shqiptare: U ndava me të dashurin se ishte shumë i butë, kapa një tjetër dhe po më ndodh e papritura

by author

Gjërat kryesore që shumë të rinj shohin tek partnerët e tyre kur vendosin të nisin një lidhje kanë të bëjnë me karakterin, sjelljen, pamjen fizike etje.

Advertisements

E tillë ka nisur historia (e lënë përgjysmë) e një vajze, e cila vendosi të rrëfente gjithçka për redaksinë tonë.

Advertisements

Ajo e nis rrëfimin duke u shprehur se ishte njohur me një djalë dhe ishin pëlqyer me njëri-tjetrin.

Ndonëse punonte shumë, djali gjente gjithmonë kohë dhe mundësi për t’i shkruar apo ta merrte në telefon.

Aq i përkushtuar ishte ai, saqë mjaftonte që vajza të shprehej se ishte e mërzitur dhe ai do linte gjithçka që kishte dhe do t’i shkonte pranë.

Mirëpo i gjithë ky përkujdes e ka acaruar vajzën.

Më pas ai i ka shprehur dëshirën për të takuar familjen e saj, por vajza rrëfen se nuk e donte diçka të tillë dhe se nuk kishte nerva.

Papritur situata merr rrjedhë tjetër pas mesazhit të një djali tjetër dërguar vajzës në fjalë.

Ajo shton se filloi të fliste me atë dhe vendosi t’i jepte fund lidhjes me të parin duke e marrë në telefon dhe duke i thënë se nuk ecën më.

Ai nuk e ka pranuar kurrsesi dhe i ka shkuar në shtëpi për ta pyetur se si qëndron e vërteta dhe më pas kur ka kuptuar se arsyeja ishte djali tjetër me të cilin ajo kishte nisur të fliste, sipas vajzës, ai është bërë si i çmendur dhe nuk e lë rehat.

Ndodh që ai e merr në telefon dhe nis të qajë me ngashërim.

Vajza shprehet e shqetësuar nga kjo situatë dhe për këtë arsye kërkon mendimin e ndjekësve të dhe veçanërisht vajzave.

Ndërkohë djali me të cilin është lidhur tani, është në dijeni të historisë së saj me të parin, por nuk e ka problem dhe e pranon siç është.

Mesazhi i vajzës:

Ckm dua te them historin time dhe po patet mundsi publikojeni ju lt dhe do doja mendimin e gocave.

Ishim ne lidhje nje koh te gjat ne fillim kur u njohem me plq vrt ishte shm i sjellshem i dashur dhe dinte tme mbante me mhb dhe te them te drejten ishte dhe shm i pashem me terhiqte.

filluam lidhjen kalonim shm mir me bente qe qesh shm ishte vrt i perkushtuar pavarsisht qe punonte shm gjente nje mundesi tme shkruante apo merte ne cl..

he ca do asgje thoshte te degjoj zerin se te dua.. mjaftonte ti thosha se isha e mrz dhe linte cdo gje shoqerin apo dhe punen dhe vinte tke un dhe te them te drejten jo vrm ne fillim por der tn kshu ishte mjqftonte te hapja gojen se me mungonte ndonje gje dhe aty do e kisha ska kursyer kurr dhe ska pyetur kur per cmimin apo sasin..

ndonjehere me dukej se ishte me i but sec duhej me dukej cun mamaje mjaftonte ti thoja se me dhemb koka dhe bente namin sikur ca ndodhi dhe me rrinte afer gjith kohes.. do pushosh do hash kte do besh kshu dhe me acaronte nrv.

Shprehu deshiren te takonte familjen time shoqerin por un sdoja skisha nrv.

Nderkoh me shkruan mua nje cun dhe filluam te flisnim shm dhe si perfundim vendsoa ti jap fund lidhjes qe kisha e marr ne cel i them degjo se dua te ndahemi secen me por ai kursesi te pranonte kte fakt me erdhi tek shpij car ke si eshte puna car ndodhi e gjera te tilla dhe si perfundim e kuptoj se arsyeja e ndarjes iahte se un tashme kisha nje tj dhe aty u be si i cmendur sme le rehat me bezdis shm ndodh qe me merr ne cel dhe fillon qan si ma bere kshu si me tradhtove me ke mashtruar se kuptoj car lloj mashkulli eshte te qaj kshu car te bej si ta heq qafe pa me bezdisur me shm sepse me lodhi skam rehat.

Dhe ky cuni me te cilin jam tn iahte ne dijeni qe isha ne lidhje dhe se ka prb me pranon kshu si jam ndaj mos u lodhni kot te jepni komente negative.

TË NGJASHME