I fundit! Tërmet i fuqishëm në Jug, ja ku ishte epiqendra

by author

Gjatë orëve të para të mëngjesit janë ndjerë disa lëkundje të forta tërmeti.

Advertisements

Sipas të dhënave të Instiutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 ballë, 486 km larg Konispolit, ku ka qenë dhe epiqendra.

Advertisements

Gjithashtu dy lëkundje të tjera janë ndjerë në Korçë dhe Sarandë, me magnitudë më të vogël.

TË NGJASHME