Media në Zi/ Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar(Foto)

by author

Gazetari i njohur i Durrësit, Thanas Mustaqi ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 75-vjeçare.

Advertisements

Lajmim e hidhur e kanë bërë me dije familjarët dhe miqtë e Mustaqit në rrjtetet sociale.

Advertisements

Mustaqi, është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Mustaqi kishte në karierë të gjatë në gazetari, ku ka qenë i angazhuar pranë gazetës “Zërit të Popullit”, “Adriatiku”, “Dyrrah”, “Portali DurrësLajm”, etj.

Ai është dalluar për korrektësin dhe skrupolozitetin e qëmtimit të fakteve dhe informacioneve si atyre që lidheshin me temetika nga qyteti i Durrësit, Shqipëria por edhe me gjërë.

TË NGJASHME