Kanë 39 vite diferencë dhe janë më të lumtur se kurrë, flet prezantuesi i njohur italian me pashaportë shqiptare

by author

Ezio Greggio dhe Romina Pierdomenico, pavarësisht 39 viteve diferencë, janë më të lumtur se kurrë dhe marrëdhënia e tyre po lulëzon …

Advertisements

“Tre vjet kanë kaluar tashmë dhe ne jemi mirë së bashku. Ne nuk i kushtojmë vëmendje asgjëje përveç nesh. Ne jemi të lumtur kështu. Për momentin nuk kemi planifikuar një martesë dhe fëmijë”.

Advertisements

Ata kanë qenë së bashku për më shumë se 3 vjet dhe, pavarësisht një ndryshimi të madh në moshë, Ezio Greggio dhe partnerja i tij Romina Pierdomenico janë më afër se kurrë. Midis të dyve ka 39 vjet diferencë, megjithatë marrëdhënia e tyre po lulëzon tregon shqiptari.net.

Një konfirmim që vjen nga paraqitja e fundit e humoristit 67-vjeçar dhe të dashurës së tij të bukur 28-vjeçare, me rastin e Festivalit të 18-të të Filmit në Monte Karlo.

“Unë kurrë nuk shikoj moshen te një partner,” thamoderatori kohët e fundit gjatë një interviste. Ezio Greggio është gjithashtu shtetas shqiptar qe prej vitit 2015 eshte baba i dy djemve, Giacomo (30 vjeç) dhe Gabriele (26 vjeç), por ai nuk e ka problem të ketë një të dashur edhe më të vogël se djali i tij.

Romina është gjithashtu e lumtur: “Unë jam e lumtur me të sepse ai më argëton dhe unë jam njëqind për qind vetë. Ne jemi të lidhur nga një pasion për sportin, udhëtimet, zbulimet e reja. Më pëlqen të gatuaj për të. Problemi është kur ai gatuan për mua ”, zbuloi vajza e show-t, nënkampionja e Miss Italisë në vitin 2012.

Ezio Greggio dhe Romina Pierdomenico tregojnë për të përjavshmen “Chi” për tre vitet e tyre të para të dashurisë, të festuar më 4 korrik. Prezantuesi dhe showgirl janë më të dashuruar se kurrë …

Çifti kaloi pushimet në Saint Tropez dhe së shpejti do t’i shohim në TV: “Unë do të marr pjesë në një episod të Scherzi të Enrico Parpi një pjesë; Ezio ka një mijë projekte, dikush mendon për to, njëqind realizon”.

TË NGJASHME