Lajmi surprizë, Esmaja është shtatzënë! Por çfarë ka ndodhur me Algertin…(Video)

by author

Na kishte munguar Esmaja. Ne dhe ju. Prandaj vendosëm ta takojmë plot dy jave pas kthimit te saj në shtëpi, pranë dy vajzave dhe Kaçit të saj. Kastrioti nuk e humbet asnjëherë sensin e humorit, por gjithë vëmendjen e ka marrë heroina e kësaj telenovele.

Advertisements

Ne këto dy javë, jeta e Esmasë ka ndryshuar, dhe kjo falë këmbënguljes së saj për të bërë atë që do, dhe dëshirës për t’i thënë gjërat thjeshtë dhe troç, pa asnjë kompleks.

Advertisements

Një fakt që na ka gëzuar të gjithëve. Por zemra e Esmase, natyrisht qe e ka vuajtur ketë situate.

Por a është Algerti një kapitull i mbyllur për Esmane?

Sidoqoftë ne duhet t’ia tregojmë Esmase këmbënguljen e Algertit për tu rikthyer me te, pavarësisht se e dimë përgjigjen e një gruaje te re, qe ka humbur dashurinë e prindërve, për shkak te tij.

E ndërsa flasim për ish të fejuarin qe e braktisi në mes te katër rrugëve, dhe zhgënjimin e madh që la ndarja nga ai, Esmaja na befason me një lajm te papritur.

Lajmi i pritjes se një fëmije na ka gëzuar te gjithëve, por diçka na vjen ne mend menjëherë sapo e marrim vesh.

Pavarësisht këtyre luhatjeve te Esmase, zhgënjimi nga Algerti vazhdon ende. Plaga është ende e freskët. Po çfarë ka ndodhur atë ditë kur Algerti e rrëmbeu Esmane dhe iu betua për dashuri derisa ‘vdekja t’i ndante’?

Kjo çfarë ka ndodhur, ka krisur marrëdhënien e çiftit të ri me të afërmit e tyre.

Esmaja i ka idetë e qarta kur behet fjalë për sakrificat e dashurise, por tashme ndjenjat i kanë lënë vend pendesës.

Por femrat kane gjithmonë sekretet e tyre qe shpesh i ndajnë me njëra-tjetrën. Pavarësisht se Esmaja ia ka rikthyer zemrën dhe trupin Kastriotit, një fije kureshtje ka mbetur ende atje, 60 kilometra larg, te Algerti. Dhe në të tilla raste, jo gjithçka i tregohet burrit. Prandaj jemi femra.

Shihet qarte se zemra e Esmase nuk i përket më Algert Tashit, tradhtarit i cili nuk meriton aspak dashurinë e saj. Por ama dy fjale te fundit kërkon t’ia thotë…

Kaçi ka treguar se tani e tutje nuk ka me metoda të buta, dhe Esmaja i përket vetëm atij, por vulën këtij diskutimi ia vë gruaja e tradhtuar që i nis një mesazh të fortë ish-partnerit.

Ne këtë batute te thënë plot shpirt nga Esmaja, vërehet i gjithë zhgënjimi që ka pësuar, jo vetëm nga Algerti.

Kjo deklaratë publike e Kastriotit vjen pak minuta pasi ka kërcënuar rivalin e tij në dashuri, të cilin e ka mposhtur për pesë herë më radhë.

E ndërsa flasim për atë që ka ndodhur këto dy javë, kurioziteti na shtyn të mësojmë më shumë për raportin mes çiftit më të famshëm në Shqipëri.

Ky po që është rrëmbim prej burrash të vërtetë, jo si ai i Algertit që e priti Esmanë në hyrje të fshatit pa guxuar t’i afrohet asnjëherë shtepisë së saj. Por përveç kësaj në ndryshim nga rivali, Kastrioti ka edhe parime të cilat duket se i ruan të shenjta.

Kur Kaçi përmend fëmijët, Esmaja ka menjëherë diçka për të shtuar.

Esmaja u kthye në kryefjale të këtyre dy javëve, bashke me të edhe Kastrioti, i cili mesa duket i ka qëndruar gjithmonë besnik vajzës që ka dashur që kur ishte 17 vjeçe.

Ky dyzim i Esmase na frikëson pak, por ajo na qetëson menjëherë.

Krahas një trekëndëshi dashurie që përfundoi me triumfin e Kastriotit, ky çift kaq simpatik, na kane lënë edhe disa batuta qe qarkullojnë pafund në rrjetet sociale, dhe ne nuk mund t’i lëmë pa i përmendur.

Dhe pas historisë se gjyshes, një këshillë për të gjitha vajzat.

Kur rrahjet e zemrës arrijnë t’i kapërcejnë hijet e se shkuarës, dashuria arrin ta mposhte friken e se ardhmes. Sepse, dashuria është nje privilegj qe jo te gjithë e kane, por edhe një shenje fati te cilën pak njerëz arrijnë ta vlerësojnë. Dhe ky fat, nganjëherë insiston, dhe të kthen dy herë, tre herë, pesë herë, tek i njëjti person.

Herë të gjashtë nuk mund të ketë.

TË NGJASHME