Moti i keq/ Stuhia përmbyt rrugët në këtë qytet shqiptar, disa persona mbetën të bllokuar në automjet

by author

Stuhia e një nate me parë ka shkaktuar përmbytje në Librazhd.

Advertisements

Uji ka vërshuar në rrugë, e si pasojë disa persona mbetën të bllokuar në automjete.

Advertisements

Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ku personat e bllokuar janë nxjerrë nga automjeti nga forcat zjarrfikëse.

Stuhia solli edhe bllokimin e aksit nacional Elbasan-Librazhd, pasi në rrugë vërshuan gurët që u shkëputën nga shpati i malit.

Rruga është hapur rreth orës 3:00 të mëngjesit dhe fatmirësisht nuk pati të lënduar.

TË NGJASHME