Mrekullibërëse! “E nisa kur peshoja 90 kg, sot jam 75”, për kaq kohë pini këtë lëng!

by author

Nuk ka rëndësi në cilën pjesë të vitit ndodhemi apo si doni të dukeni, ndjesia e të pasurit ato kilet shtesë nuk është kurrë e këndshme.

Advertisements

Për të ulur këtë ndjesi e bashkë me të edhe peshën e tepërt ju mund të zgjidhni një seri të ndryshme mënyrash, por është e rëndësishme që të mund të zgjidhni atë të duhurën për ju.

Advertisements

Një gotë e freskët çdo mëngjes e cila ju ndihmon me të gjitha këto pròblème mund të themi se është zgjidhja që ju keni kërkuar dhe që dshumicës së njerëzve u ka bërë punë.

Lëngjet e dobësimit dhe sidomos ata që përgatiten nga limoni, janë gjithnjë të mrekullueshëm për trupin dhe kryejnë shumë funksione duke ju kënaqur edhe me shijen e veçantë.

Në artikullin e sotëm AgroWeb.org ju sugjeron një prej tyre që ju ndihmon me humbjen e peshës së tepërt dhe largon ndjesinë e fr.yrjes që ka filluar të shfaqet shumë së fundmi tek femrat.

Ndiqeni më poshtë hap pas hapi mënyrën e saktë të përgatitjes së kësaj pije që e ndihmon trupin të largoje báktèrèt, pèrmirèsòn sistemin tretës, pastron trupin nga lëndët e pa-nèvòjshme.

Përbërësit që ju duhen për përgatitjen e këtij lëngu:

Lëngu i gjysmë limonit të freskët

1 fetë xhinxher

1 lugë gjelle uthull molle

300 ml ujë i pijshëm

Përgatitja e lëngut dobësues:

Për të përgatitur këtë lëng rruga që duhet të nd.iqni është shumë e thjeshtë.

Mjafton të përz.ieni në një shishe qelqi apo në një enë të madhe të gjithë përbërësit e përmendur më sipër.

Tùndèní mirë shishen ose përz.iejeni mirë të gjithë përbërjen e më pas lëreni në frigorifer përgjatë natës, ose për të paktën 24 orë. (por jo në ngrirje)

Çdo mëngjes sapo të zgjoheni piheni të gjithë lëngun e freskët që keni përgatitur.

Këtë kùrè pastruese natyrale përdoreni për të paktën dy javë. Për 14 ditë, ky lëng ka aftësinë që të trèsè lëndët shtesë që mban trupi nga ushq.imi i përditshëm.

Atë mund ta konsumoni menjëherë në mëngjes ose përgjatë ditës pak nga pak, duke u siguruar që të qëndrojë i freskët.

TË NGJASHME