Njihuni me çiftin që jeton me fëmijët në shpellë në Tepelenë pasi nuk kanë bukë dhe shtëpi(Video)

by author

Eshte viti 2023 dhe degjon qe nje familje me dy femije te vegjel jeton ne shpelle ne Tepelene.

Advertisements

Pronari i shtepise ne Tepelene i ka perzen nga shtepia pasi do ndertohet nje objekt tjeter dhe cifti Tralo jetojne tashme ne shpelle ne kushte shume te veshtira.

Advertisements

Ata prej 5 muajsht jetojne ne kasolle afer shpelles.

Femijet jane shprehur se:“Dua bukë për drekë”, shprehet djali i mitur, ndërsa e motra thotë “dua shtëpi”.

Babai i tyre eshtes shprehur se:“Kam jetuar me qira në një shtëpi të vjeter në qytetin e Tepelenës. Shtëpinë e mori pronari, s’kisha të ardhura për të marrë shtëpi tjeter me qira dhe erdha tek kjo shpella. Mezi i ushqej fëmijët, duke mbledhur lule në mal. Dua një shtëpi, kush mundet të na ndihmojë”, shprehet kryefamiljari Ervin Tralo për Report TV.

“Fëmijët duan të hanë të vishen, të lahen. Ka raste që rrinë dy ditë pa ngrënë”, tha bashkëshortja e tij.

Kjo familje eshte ne rrezik dhe kerkon mbeshtje nga te gjithe ne.

TË NGJASHME