Pas tërmetit 4.5 ballë, qytetarët e Lushnjës dalin në rrugë

by author

Të frikësuar pas lëkundjeve të tërmetit, dhjetëra banorë të Lushnjës kanë dalë nga shtëpitë.

Advertisements

Qytetarët kanë lënë apartamentet dhe po qëndrojnë në rrugë, pavarësisht temperaturave të ulëta.

Advertisements

Pak minuta pas mesnate, një tërmet 4.5 i shkallë Rihter u regjistrua në Dushk të Lushnjës. Lëkundjet u ndjenë edhe në qytete të tjera, përfshirë Tiranën, Durrësin, Elbasanin e Vlorën, trasnmetin TCH.

TË NGJASHME