Po pastronte gropën me gëlqere, qytetari nga Gramshi gjen një “thesar”

by author

Një rast i çuditshem ka ndodhur me nje qyetetar nga Gramshi, i cili është habitur

Advertisements

dhe ka mbetur pa fjale nga “thesari” që i ka nxjerre lopata teksa pastronte gropën e gëlqeres.

Advertisements

18 k allashnikovë të ndryshkur dhe 80 kaseta me fishekë të dëmtuar ishin hedhur brenda gropës që i përkiste.B.K, 62 vjeç,

banues në lagjen “Sporti” Gramsh, njoftoi menjëherë Sallën Operative të Komisariatit të Policisë Gramsh për ato ç’ka gjeti.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje si dhe ka njoftuar forcat xheniere të Ushtrisë.

Me ndihmën e forcave xheniere të ushtrisë u bë pastrimi i gropës, ku u gjetën dhe u sekuestruan

nga grupi hetimor 18 ar më zjarri pu shkë model 56, kalibër 7.62 mm, të ndryshkura, 80 copë kaseta me fishekë model 56, kalibër 7.62 mm,të dëmtuara nga lagështia.

TË NGJASHME