Tërmet i fuqishëm ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

by author

Austria Lindore u godit nga një tërmet rreth orës tre pas orës lokale të mëngjesit të sotëm, njoftoi EMSC.

Advertisements

Sipas raportit, epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter ishte midis Vjenës dhe Gracit,

Advertisements

në një thellësi prej 10 kilometrash.

Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale apo viktima.

Banorët e pjesëve të Republikës Çeke, Sllovenisë dhe Kroacisë raportuan se e ndjenë lëkundjen

TË NGJASHME

Leave a Comment