Tragjedi! Treni përplas punëtorët e mirëmbajtjes së shinave, 2 të vdekur dhe 4 të plagosur

by author

Një tren pasagjerësh goditi të mërkurën një grup punonjësish të mirëmbajtjes të shinave, duke vrarë dy prej tyre dhe plagosur katër të tjerë.

Advertisements

Përplasja ndodhi pranë qytetit jugperëndimor të Postojnës rreth orës 9 të mëngjesit të së enjtes,

Advertisements

raportoi agjencia zyrtare e lajmeve STA.

Punëtorët kanë pësuar lëndime të rënda.

TË NGJASHME