U gjet i vdekur së bashku me 14-vjeçaren, ja pse dyshohet se u vra 74-vjeçari

by author

Detaje të reja dalin nga rrëmbimi dhe vrasja e 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut, ku u përfshi edhe babai i saj.

Advertisements

Sipas prokurorit të çështjes, Gavril Bubevski, 74-vjeçari Pançe Zhezhovskit, i cili u gjet i vdekur së bashku me adoleshenten, është vrarë për shkak se autorëve iu duhej një makinë për të rrëmbyer Vanja Gjorçevska.

Advertisements

Makina e 74-vjeçarit, një mjet tip “Citroen” i bardhë, është përdorur për të marrë peng 14-vjeçaren.

Gjithashtu, sipas prokurorit, viktima Pançe Zhezhovski i kishte një borxh prej 500 euro, autorit kryesor të dyshuar të krimit të dyfishtë, Ljupço Palevski.

TË NGJASHME