Diell dhe rritje temperaturash, Hakil Osmani zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin në ditët në vijim: Duke nisur nga e mërkura

by author

Masa ajrore me natyre siberanie që ka përfshirë rajonit ka sjellë temperatura deri në -7 gradë në zonat malore ndërsa në Tiranë termometri në mëngjes ka shënuar -1 gradë celsius.

Advertisements

Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha në një emision televiziv se e marta do të sjellë në rritje të temperaturave me 3-4 gradë.

Advertisements

Duke nisur nga e mërkura do kemi një rikuperim të temperaturave duke bërë që vlerat nën 0 të jenë vetëm në verilindje.

Java parashikohet me mot të qëndrueshëm dhe orë të gjata me diell.

TË NGJASHME

Leave a Comment