Këta janë dy çunat e biznesmenëve që rr*hën për vdekje jetimin

by author

17-vjeçari Artiol Abdullahu dhe 16-vjeçari Elton Kadriu dyshohet se janë dy të miturit që përplasën qëllimisht me makinë dhe më pas e dhunuan për vdekje me shufra metalike 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu.

Advertisements

Ngjarja ka ndodhur gjashtë ditë më parë në Podujevë të Kosovës. Lulzim Fejzullahu u dërgua për trajtim në spital, pasi mori lëndime të rënda dhe si pasojë e plagëve të marra 18-vjeçari ndërroi jetë të shtunën se spital.

Advertisements

Mediat raportojnë se Artioli dhe Eltoni janë djemtë e dy biznesmenëve. Sipas xhaxhait të viktimës, Lulzim Fejzullahu ishte me të dy prindërit jetim. Në prononcimin e dhënë për mediat, ai tha se shkaku i sherrit mes adoleshentëve kishte qenë një konflikt për radhën në një berberhane të qytetit.

TË NGJASHME

Leave a Comment