E rëndë! Humb jetën në aksident djali 31-vjeçar i aktores së famshme

by author

Një inxhinier i ri turk i hapësirës humbi jetën në një aksident që ndodhi në Kaliforni të SHBA. Mësohet se personi që humbi jetën në aksidentin me shumë automjete ishte Yiğit Tokbey, djali i madh i artistes Hülya Yiğitalp.

Advertisements

Yiğit Tokbey, i cili punonte si Inxhinier i Lartë Launcher në SpaceX, ishte 31 vjeç.
Trupi i Yiğit Tokbey, një nga tre fëmijët e Hülya Yiğitalp dhe biznesmenit Rıfat Tokbey, do të dërgohet në Turqi për t’u varrosur në Adana pas përfundimit të procedurave.

Advertisements

Mësohet se Tokbey, i cili punon si Inxhinier i Lartë Launch në SpaceX, një kompani amerikane e transportit hapësinor me vendndodhje në Hawthorne, Kaliforni, SHBA, ka mjete të misionit hapësinor si Falcon 9, Falcon Heavy, Starlink, Dragon Cargo dhe Starship.

TË NGJASHME

Leave a Comment