Gazetari Blendi Fevziu zihet rob në Ukrainë

by author

Gazetari Blendi Fevziu ka reaguar me një postim në profilin e tij në Facebook ku tregon se është zënë rob në Ukrainë.

Advertisements

Në të vërtetë këtë reagim gazetari e ka bërë si qëllim të përgënjeshtrojë disa lajme që kanë qarkulluar ditë e sotme ku thuhej se gazetari është zënë rob./lajmeshqip.al

Advertisements

Statusi i tij në Facebook:

Me ne fund mora vesh nga lajmet qe jam zene rob ne Ukraine. Sic e shihni barku nuk le fare vend per performance ushtarake. Pa llogarit mungesen e flokeve qe ben te te thaje koka nga i ftohti. Gjithsesi zgjidhja me e mire e luftes do kishte qene qe ruset te dorezonin vertet armet dhe te refuzonin te luftonin kunder nje vendi me te cilin kane qene per vite vellezer dhe ndaj te cilit po kryejne nje agresion duke shkelur cdo traktat dhe te drejte nderkombetare. Dhe duke marre njekohesisht ne qafe edhe miliona ruse te thjeshte qe jane kunder kesaj lufte. #freeukraine 🇺🇦🇦🇱

Statusi i Blendi Fevziut

TË NGJASHME