“Më merrnin lekët që më hidhnin në dasëm…” Këngëtarja shqiptare habit me deklaratën

by author

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Maja ka treguar se në cdo dasëm që shkon, vendos paraprakisht një cmim për pagesën që kërkon.

Advertisements

Ajo zbuloi në “Shqipëria Live” se çfarë i ka ndodhur në një dasëm, kur vendosën që paratë që do ia hidhnin asaj, ishin për të ndërsa paratë e çiftit nuk do i prekte orkestra.

Advertisements

Në fakt, i ndodhi që të gjitha paratë vinin i merrnin fëmijët për t’ia çuar çiftin dhe vendosi të mos bëjë asnjëherë marrëveshje të këtij lloji.

“Në një dasëm thonë ato që do të hedhin ty, do i marrësh ti. Ato tjerët i merr çifti. Sa hidheshin lekët, vinin kalamjat i merrnin lekët.

Më thirrën në tavolinë dhe po këndoja, hodhi paratë djali i tezes së dhëndrit dhe sërish erdhën kalamajt për të marrë lekët prap. Tha ai merri se janë të tuat. Që atëherë nuk bëj marrëveshje të tilla se nuk do zihemi”, tha Maja.

TË NGJASHME