Të vr*sësh vëllain, për disa metra tokë! DETAJE: Si ndodhi tragjedia me dy të vdekur në Tiranë

by author

Një sipërfaqe toke, në vendlindje. ishte kthyer në “mollë” sherri mes dy vëllezërve

Advertisements

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku Vehap Cami vrau me armë zjarri vëllain e tij, Lulzim Cami, e më pas veten. Mësohet se shkak për konfliktin që përfundoi në tragjedi mes dy vëllezërve, ishin disa metra tokë në Tërbaç të Dibrës.

Advertisements

63-vjeçari Vehap Cami, shkoi mëngjesin e të enjtes, me një pistoletë në brez në banesën ku jetonte me qira vëllai i tij Lulzimi. Ai e mirëpriti e i kërkoi nuses se djalit që jetonte në katin e dytë tu shërbente kafe. Por ndërsa pinin e kafe e bisedonin, u hap sërish tema e pronësisë së tokës në Tërbaç.

Tonet u nxehen dhe Vehap Cami nxori pistoletën duke qelluar me një plumb vëllanë me te madh, Lulzimin 68-vjeçar, i cili mbeti i vdekur në vend. Vetëm pak çaste më pas, Vehapi shkrepi armën ndaj vetës duke rene pa jete pak metra larg të vëllait.

Një sipërfaqe toke, në vendlindje. ishte kthyer në “mollë” sherri mes dy vëllezërve

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku Vehap Cami vrau me armë zjarri vëllain e tij, Lulzim Cami, e më pas veten. Mësohet se shkak për konfliktin që përfundoi në tragjedi mes dy vëllezërve, ishin disa metra tokë në Tërbaç të Dibrës.

63-vjeçari Vehap Cami, shkoi mëngjesin e të enjtes, me një pistoletë në brez në banesën ku jetonte me qira vëllai i tij Lulzimi. Ai e mirëpriti e i kërkoi nuses se djalit që jetonte në katin e dytë tu shërbente kafe. Por ndërsa pinin e kafe e bisedonin, u hap sërish tema e pronësisë së tokës në Tërbaç.

Tonet u nxehen dhe Vehap Cami nxori pistoletën duke qelluar me një plumb vëllanë me te madh, Lulzimin 68-vjeçar, i cili mbeti i vdekur në vend. Vetëm pak çaste më pas, Vehapi shkrepi armën ndaj vetës duke rene pa jete pak metra larg të vëllait.

Familjarët e Lulzim Camit qe dëgjuan krismat, kanë zbritur menjëherë në katin e parë, ku kanë gjetur të vdekur dy vëllezërit. Fqinjët folën të shokuar nga ky krim ne familje.

“Dëgjova teksa bërtisnin gratë kur i gjetën. Nuk i njohim. Vëllai nuk rri këtu!”, është shprehur një banore.

Familja e Lulzim Camit, jetonte prej kohësh në banesën dy katëshe të marrë me qira në rrugën që të çon drejt teleferikut në Tiranë, ndërsa vëllai tjetër jetonte në zonën e Farkës

TË NGJASHME